62.jpg

Oriflame Kayıt Formu

                         

GÜVEN DUYGUSU ÇOK HASSASTIR 

 

Anlatılanlara göre İngilterede yargıçların maaşı yokmuş. Onun yerine ihtiyaçları oldukça kullandıkları kredisi sınırsız çek defteri varmış. Birgün  Hakimin biri bir bankaya gidip          1 000 000  pound luk bir çek bozdurmak istediğini söylemiş. Tabi ortalık birbirine girmiş.

Banka yöneticileri en üst makamdan onay almadan bu kadar parayı veremeyeceklerini söyleyip hemen içişleri bakanlığı, Adalet bakanlığı, Başbakanlığa telefon etmişler. Ancak aradıkları yerden gelen cevap aynıymış. Ödeyin.

Gel gelelim bankada okadar nakit yokmuş. Hakimden ertesi gün gelmesi rica edilmiş.

Ertesigün para bir bavul içinde hazırmış. Aradan birkaçgün geçmiş. Hakim çıkagelmiş. Parayı bankaya geri vermek istiyormuş. Banka yönetimi şaşırıp kalmış. Hemen adalet Adalet Bakanlığını aramışlar.Derhal bakanlık müfettişleri devreye girmiş ve hakime hareketinin sebebini sormuşlar.Hakim:”Kraliçenin hükümeti bize gerçekten bu kadar güveniyor mu? Onu sınadım” cevabını vermiş.

Raporlar bakanlığa iletilmiş ve aynı gün hakim azledilmiş.Adalet Bakanlığı hakime gönderdiği yazıda gerekçeyi şöyle açıklamıştı:”Kraliçenin hükümetinin saygın bir hakimi,devletine güvenmiyorum ve onu sınıyorsa,devlet ona asla güvenmez.”

Güven çok ince bir çizgidir.Onu kalınlaştırarak kırılmasına engelleyen tek şey iki taraflı olmasıdır.