62.jpg

Oriflame Kayıt Formu

KENDİ İŞİNİZİN PATRONU OLMAK İSTER MİSİNİZ?

 Doğrudan satış yöntemiyle çalışan firmada çalışıyorum. Ve bugün hala aynı heyecanla, bu çalıştığım  sektörde,  koçluk yaparak heyecanımı katlayarak çoğaltmaya devam ediyorum. Size de birçok  önerilerim var.
Ben iş yaşamında sevdiği işi yapan az sayıdaki şanslı insanlardanım. İşim sayesinde, yıllarca insanların hayallerini geçekleştirmek için çalıştım. İşim sayesinde her zaman gülmeyi, insanları çok sevmeyi, herkesi eşit görmeyi, eğlenmeyi, güzel görünmeyi öğrendim ve hayatı çok sevdim.
Hergün yeni evler, yeni hayatlar gördüm, yeni insanlar tanıdım, bir çok kadının en mahrem hayallerini paylaştım. Birlikte planlar yaptım. Planlarını gerçekleştirmek için omuz omuza çalıştım her biriyle…
Hayalleri gerçekleşenlerle kutlamalar yaptım, dünyanın en müstesna köşelerine yolculuk ettim, muhteşem balolara katıldım, sahneye çıktım.
Kendimi,  “Kendisini Prenses gibi hisseden” kadınlar arasında  buldum sıklıkla.
Ve her sabah uyandığımda bugün kimlerin hayatını güzelleştireceğim diye heyecanla gittim işime. Ve yeni çaldığım her kapı açıldığında, kendimi elimde sihirli değneği olan bir peri sandım… Bu kez hangi şanslı kadının hayallerini gerçekleştireceğimi düşünerek heyecan duydum.
“Kendi yarattığınız konfor alanınızda kendi işinizin patronu olmak ister misiniz?”
İşte bu sihirli soruyla yaklaştım hergün başka başka ev kadınlarına iş kadınlarına  erkeklere öğrencilere
DOĞRUDAN SATIŞ, dünyanın en eski satış yöntemlerinden birisi. Biz de aslında eski zamanlardan duyduğumuz eve gelen bohçacı kadınlar, daha sonra tencere satan adamlar, mahalleye gelen çeyizciler gibi hikayelerden biliyoruz ki, bizim kültürümüzde de eskiden beri var bu yöntem.
Değişen ve gelişen dünyamızda, teknoloji ve iletişim olanaklarının da işe katılmasıyla bugün dünya devi bir çok büyük şirket ve marka bu işi almış büyütmüş. Milyonlarca insan dünyada bu işi yaparak hayatını kazanıyor.

DOĞRUDAN SATIŞ NEDİR?

Doğrudan satış, en basit ifadesiyle ürün ve servislerin, iki arkadaş arasındaki  alım satım işi aslında.
Ürünü satan kişiler sattıkları üründen ilk anda belli bir oranda satış karı elde ediyorlar. Daha fazla ürün sattıkça daha çok kazanıyorlar.
Bir de eğer, çevrelerinde kendileri gibi bu işi yapmak isteyenlere işi öğretir ve onları kendi ekiplerine katarlarsa, ekip olarak yaptıkları toplam satış hacminden bir çeşit prim alıyorlar.

 Dönemsel olarak da firmanın en başarılı ekipleri arasına girince “bonus” dedeğimiz nakit para ödülleri ya da seyahat ödülleri kazanıyorlar.
Başarılarını, yine firmanın düzenlediği büyük organizasyonlar ve ihtişamlı törenlerde kutlayarak ödüllerini alıyorlar.
Ama ne coşkulu bir kutlama yaşanıyor. Ben anlatırken tekrar tekrar yaşıyorum o alkışları, ışıkları, o ihtişamlı  salonları, patlayan flaşlar, sahneye yansıyan fotoğraflar ve birbirine kenetlenmiş çalışkan kadınlar, yerlerinde duramıyor, gülüyor, ağlıyor zıplıyor, dans ediyor..
İşte kendi işinin patronları..

KADINLARIN İŞİ

Doğrudan satış işini yapanların %90’lık kısmını kadınlar oluşturuyor.
Özellikle Türkiye’de kadınların ailedeki annelik rolü çok güçlü ve bu nedenle birçok alt yapısı güçlü kadın hayatının en azından bir döneminde ev sorumluluğunu üstlendiği için dışarıda çalışacak kadar zaman ayıramıyor.
İşte tam da bu sırada doğrudan satış firmalarının sunduğu iş fırsatları ayaklarına geliyor.
Toplumu geliştirecek ve dünyayı değiştirecek en etkili kişiler kadınlar. Kendilerine fırsat verildiğinde en tepeye kadar gidebiliyorlar, hiç de öyle cam tavan sendromuna yakalanmıyorlar, gökyüzünü zorluyorlar.

GELELİM SİZE…

Evinizin konforunda ne kadar kazanacağınızı kendiniz planlayıp ve buna uygun çalışma planınızı kendiniz oluşturup, hem kişisel gelişim sağlamak hem yeni kişiler tanımak ve yeni sosyal ortamlara katılmak,  hem de para kazanmak ister misiniz?
“Evet ama bugünlerde birçok kişi birçok farklı firmadan gelip bu fırsattan söz ediyor ben hangisini seçeceğimi nasıl bileceğim?” diye mi düşünüyor olabilirsiniz…
İşte o yüzden burdayım ve size yardımcı olmayı istiyorum.
Bir doğrudan satış işine girmeye niyetiniz varsa öncelikle hangi soruları sormalı ve neleri araştırmalısınız?

1- Firma hakkında bilgiler toplayın
Firma kimin? Bir Türk firması mı, kim kurmuş? Yabancı bir firma mı? Hangi ülkelerde faaliyet gösteriyor? Kaç yıldır bu işi yapıyor? Size bu işi öneren kişi ne kadar zamandır bu işi yapıyor?
Doğrudan satış işinde, sizi ekibine kayıt eden sponsorunuzun bu işi gerçekten yapıyor olması önemlidir, böylelikle kendi çalışma planına size de dahil edecek, bildiklerini size öğretecek ve sizin de kendiniz gibi kişileri bulmanız için sizinle birlikte çalışacaktır.

2- Ürünleri neler?
Bu firmanın ürünleri neler? Ürünler bu işe özel tasarlanmış mı? Benzerleri başka yerlerde satılıyor mu? Buna dikkat etmek gerekir, çünkü sadece bu firma tarafından satılan özel ürünleri böylece müşterileriniz sadece sizden satın alabilirler, başka bir yerden almazlar. Ürününüz özel olunca müşterileriniz bir kez bu üründen memnun kaldıklarında tekrar tekrar size gelip sizden almak isteyeceklerdir. Doğrudan satıştaki önemli konulardan biri de müşteri ve distribitor arasındaki ilişkinin devamlılığını sağlamaktır. Firmanın düzenli aralıklarla  yeni ürünler satışa çıkarıyor olmasına dikkat edin. Her yeni gelen ürün müşterilerinize  yeni bir satış yapmak için fırsat yaratır.
Ürünlerin iade garantisinin olduğundan emin olun.

3- Teslim koşulları
Ürünler kolay ulaşılabilir midir? Müşterinize ürünü gösterdiniz çok beğendi, hemen sipariş verdi, süper! Müşteriniz sizden satın aldığı ürüne kavuşmak için sabırsızlanacaktır, bu nedenle de sizin en fazla 1 haftalık süre içinde ürünü kendisine teslim edebilmelisiniz.
Bunu göz önünde bulundurun ve  firmaya siparişinizi verdikten sonar ne kadar zamanda size ürünlerinizi gönderiyor? 1 gün mü, 1 hafta mı, 1 ay mı? Birlikte çalışacağınız doğrudan satış firmasının siparişinizi ne kadar zamanda size teslim edeceğini mutlaka sorun ve hatta başlangıçta kendiniz için bir sipariş verip deneyin. Siparişinizin ne kadar zamanda geldiğine bakarak emin olabilirsiniz.

4- Ödemeyi nasıl yapacaksınız?
Doğrudan satış işine girmenin en önemli avantajlarından biri bazen küçük, bazen hiç seviyesinde  yatırım yaparak bir iş sahibi olmanızı sağlamasıdır. Siz ürünü müşterinize tanıtırsınız, dikkatini çeker ve ilgilenirse almak isteyecektir, ürünü sipariş edersiniz ve ürün size gelir, siz ürünü müşterinize teslim edip parasını da ondan alırsınız. Aldığınız paranın bir kısmı sizin satış karınızdır, bir kısmı da ürünün firma tarafından size faturalanan kısmıdır; bu kısmı son ödeme tarihine kadar firmaya ödemelisiniz. Bu ödemeyi nasıl yapmanız isteniyor; araştırın. Firmaya ödemeler hiçbir zaman elden yapılmaz. Mutlaka ya online, internet bankacılığı yöntemiyle ya da kendiniz banka hesabına havale ederek ve karşılığında bir belge alarak yapmanız beklenir. Bu ödeme karşılığında mutlaka elinizde bir dekont ya da bir resmi belge olmasına dikkat edin.

5- Kazanç planı; ne yapacağım ve ne kazanacağım?
Dışarıdan bakıldığında bütün doğrudan satış firmaları birbirinin aynı görünseler de her  birinin kendine özel bir kazanç planı vardır. Kazanç planları aynı zamanda çalışma şeklinin de önemli bir belirleyicisidir. Bazı planlarda ürün satışı yapmak para kazanmak için daha avantajlıyken, bazı planlarda ekip yapmak daha önemlidir. Bazıları aynı anda hem satış yapmayı hem de ekip oluşturmayı gerektirir, bazı planlar birebir görüşmeler yaparak ilerlemeyi önerirken, bazılarında evde parti ya da toplantılar yaparak büyümeyi destekler. Burada en önemli olan sizin ne yapmak istediğinizdir? Anlatılan kazanç planı ve çalışma şeklini ne kadar benimsediğiniz, size bunu anlatan kişinin ne kadar konuya hakim olduğu ve bu yolda sizinle ne kadar kol kola ilerleyeceği de bir o kadar önemlidir.

6- Kişisel gelişim ve eğitim olanakları
Firma işinizi geliştirmeniz için size nasıl  destek olmayı planlıyor? Ne sıklıkla hangi eğitimleri alacaksınız?  Doğrudan satış işinin en güzel yanlarından biri de sosyal ortamlara sıklıkla giriyor olmak.  Bu ortamlarda etkileyici konuşmalar yapmak, sizinle çalışmak isteyen kişileri de doğru şekilde yönlendirecek yetkinlikleri kazanmak için firmaların düzenli verdiği eğitimler vardır. Sponsorunuzun ne sıklıkla eğitim, toplantı yaptığını öğrenin.

7- Sizin iç sesiniz ne diyor?
Doğrudan satış işini Türkiye’de milyona yakın sayıda insan yapıyor, doğal olarak  işi konusunda başarılı olduğu kadar başarısız olmuş örnekler de var. Bu nedenle birçok başarı hikayesinin yanında olumsuzluklar da duyacaksınız.
Yukarıda söz ettiğimiz konulara bu nedenle dikkat etmelisiniz.  Yine de en önemlisi sizin işi yapmak konusunda niyetinizin ne olduğudur.
Emin olabilirsiniz ki, başarmaya niyet eden her kişi bir doğrudan satış firmasının distribütörü olarak çok başarılı olabilir.  Sınırsız bir kazanç fırsatı sunan ve şu anda sadece bir telefon uzağınızda onlarca firma var. Yeter ki yapmak isteyin.
KESİNLİKLE YAPABİLİRSİNİZ.