62.jpg

Oriflame Kayıt Formu

ÜRÜN HAKKINDA GENEL BİLGİ

Cilt bakımı ve kozmetik ürünler üzerine sahip olduğumuz 40 yılı aşan bilgi birikimi ve uzmanlığımızı, doğanın mucizeleri ve bilimin en iyileri ile buluşturuyoruz. Çok geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan markalarımızı kullanan tüketiciler, ürünlerimizin aşağıdaki standartlarda üretildiklerinden emin olabilirler:
• Ödedikleri ücreti karşılayan ürün performansı
• Yüksek saflıkta bileşenler ve sıkı üretim standartları
• Yüksek etik standartlar ve sıkı çevre politikaları

Araştırma ve Geliştirme

Oriflame, güzellik ürünleri üzerine sahip olduğu 40 yılı aşkın tecrübesiyle, doğanın en iyi bileşenlerini, bilimsel araştırmalarda gelinen en son teknolojilerle buluşturuyor. Sahip olduğumuz bilgi birikimi ve deneyimleri sizlerle buluşturan Araştırma ve Geliştirme ekibimiz, çalışmalarını İrlanda'nın Dublin ve İsveç'in Stokholm şehirlerinde bulunan iki merkezimizde yürütmektedir.

Araştırma ve Geliştirme ekibimiz toplam olarak yüzün üzerinde bilim adamı ve teknik uzmandan oluşmaktadır. Ekibimiz, formül geliştirme, cilt araştırmaları, klinik testler, ürün geliştirme süreçleri, ambalaj teknolojileri, mikrobiyoloji, toksikoloji, çevre bilimi, patent süreçleri ve global yasal işlemler gibi konularda, pek çok farklı bilimsel disiplinde uzmanlıklara sahip kişilerden oluşmaktadır.

Hayvan Dostu Ürünler

Oriflame, uzun yıllardır aktif olarak izlediği, hayvanları koruma politikası ile gurur duymaktadır. Kozmetik ürün formülasyonlarında sadece "hayvan dostu" bileşenler kullanılır.

Ölmüş hayvanlardan elde edilen bileşenler ya da hayvanlara zarar vererek elde edilen bileşenler kullanılmaz. Oriflame ürünlerinde sadece süt, bal, lanolin veya balmumu gibi hayvanlara acı ve zarar vermeden elde edilebilecek bileşenler kullanılır.

Bunun yanısıra, aksesuar ürünlerinde de kuş tüyü, kürk, deri (örneğin, vizon, tavşan, yılan) gibi hayvanlara zarar vererek elde edilebilecek malzemeler kullanılmaz. Ayrıca kullanılan hayvan kılları, canlı hayvanlardan, onlara zarar vermeden elde edilir.
Oriflame bitmiş ürünleri ve kullanılan kozmetik bileşenleri asla hayvanlar üzerinde test edilmez.
Kozmetik bileşen ve ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesini yasaklayan çözümleri her zaman destekliyoruz. Hayvanların korunması ve tüketici güvenliği arasında denge sağlayan, Avrupa Birliği Kozmetik Direktifinin hayvan testleri ile ilgili kuralları belirlediği 7. değişikliğini memnuniyetle karşıladık. Bu çerçevede bitmiş ürünler üzerinde hayvan testlerinin yasaklanmasına, Mart 2009 tarihinden itibaren aşamalı olarak başlandı.
Oriflame olarak, hayvanlar üzerinde yürütülmeyen alternatif güvenlik testlerini tamamıyla destekliyor ve bu testleri önemli bir toplumsal soruna çözüm olarak görmekten son derece mutluluk duyuyoruz.

Tüm tedarikçilerimiz bizim etik ve çevresel politikalarımıza ve hayvanları koruma kanunlarına